قرض كردن کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری

قرض كردن: کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مهاجرانی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه شد

اوایل سال 94 بود که عنوان گم شدن دکل 78 میلیون دلاری فورچونا رسانه ای شد و علی لاریجانی مدیر مجلس در نامه‌ای به مدیر کمیسیون انرژی مجلس دستور بررسی عنوان مفقود

مهاجرانی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه شد

مهاجرانی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه شد

عبارات مهم : ایران

اوایل سال 94 بود که عنوان گم شدن دکل 78 میلیون دلاری فورچونا رسانه ای شد و علی لاریجانی مدیر مجلس در نامه ای به مدیر کمیسیون انرژی مجلس دستور بررسی عنوان مفقود شدن دکل نفتی متعلق به کشور عزیزمان ایران را داد.این دکل به وسیله شرکت تاسیسات دریایی کشور عزیزمان ایران خریداری شده است بود؛ شرکتی که جهت دو نفر از مدیران سابق آن پرونده قضایی تشکیل شده است است.یکی از افرادی که در ارتباط با پرونده دکل نفتی در آبان سال 94 دستیگر شد، محسن مهاجرانی بود؛ کسی که چند ماه قبل از دستگیری مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت محمود احمدی نژاد او را در این رابطه متهم کرد .

محسن مهاجرانی فرزند وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه و جهت وی قرار منع تعقیب صادر شد.

به گزارش ایرنا، اوایل سال 94 بود که عنوان گم شدن دکل 78 میلیون دلاری فورچونا رسانه ای شد و علی لاریجانی مدیر مجلس شورای اسلامی در نامه ای به مدیر کمیسیون انرژی مجلس دستور بررسی عنوان مفقود شدن دکل نفتی متعلق به کشور عزیزمان ایران را داد.

مهاجرانی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه شد

تیر ماه سال 94 نیز بیژن زنگنه وزیر نفت در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه «آیا خبر مفقود شدن یک دکل نفتی کشور عزیزمان ایران در وقت فعالیت دولت گذشته صحت دارد؟»، گفت: «موضوع مفقود شدن دکل نفتی متعلق به کشور عزیزمان ایران واقعیت دارد و با پیگیری و شکایت ما پرونده ای در این خصوص تشکیل شده است است.»

بر اساس آنچه در خبرها آمده هست، این دکل به وسیله شرکت تاسیسات دریایی کشور عزیزمان ایران خریداری شده است بود؛ شرکتی که جهت دو نفر از مدیران سابق آن پرونده قضایی تشکیل شده است است.

اوایل سال 94 بود که عنوان گم شدن دکل 78 میلیون دلاری فورچونا رسانه ای شد و علی لاریجانی مدیر مجلس در نامه‌ای به مدیر کمیسیون انرژی مجلس دستور بررسی عنوان مفقود

یکی از افرادی که در ارتباط با پرونده دکل نفتی در آبان سال 94 دستیگر شد، محسن مهاجرانی بود؛ کسی که چند ماه قبل از دستگیری مسعود میرکاظمی وزیر نفت دولت محمود احمدی نژاد او را در این رابطه متهم کرد و گفت: مهاجرانی دلال دکل نفتی گمشده بوده است و به خاطر همین اظهارات، فرزند عطاءالله مهاجرانی از میرکاظمی شکایت کرد.

نزدیک به یک ماه بعد یعنی 18 آذر 94، محسن مهاجرانی با صدور قرار وثیقه 5 میلیارد تومانی از زندان آزاد شد و طی نامه ای اعلام کرد:

پرونده دکل نفتی فورچونا از آنجا که موجب بازداشت، بازجویی و تشکیل پرونده جهت اینجانب و فضاسازی های کاذب رسانه ای جهت خانواده ام شد، از جهات متعددی شایسته بررسی و داوری هست. تصور نمی کنم کسی با پیگیری قضایی، تشکیل دادگاه، بازگشت بیت المال و مجازات سوءاستفاده کنندگان از این ماجرا مخالف باشد.

مهاجرانی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه شد

مهاجرانی گفت: بررسی این پرونده نیاز به طی مراحل جدی حقوقی، مالی و فنی خواهد داشت که امیدوارم این روال مانند قبل با قدرت، استحکام و بدون نیاز عوامل دخیل در عنوان دکل پیگیری شود و اینجانب حمایت قاطع خود را از ادامه مقتدرانه روند قضایی پرونده بدون دخالت جریان های مسموم سیاسی و اقتصادی تا آخر صدور حکم جهت متهمان واقعی پرونده اعلام می کنم.

وی تاکید کرد: از همان هنگامی که که مسعود میرکاظمی وزیر اسبق نفت در دولت پاکدست و مهرورز، نام مرا با تأکید با نام پدرم و با جهت گیری سیاسی خاص به عنوان عامل مهم و پشت پرده ماجرای دکل معرفی کرد (در حالی که درست است که من بزرگ شده است در خانواده سیاسی بوده ام ولی تلاش کرده ام خودم را کاملاً به دور از این بازی ها قرار دهم و هیچ فعالیت سیاسی تا امروز نداشته ام و من بعد هم نخواهم داشت) با این مسئله و عنوان زیاد و جدی تر مواجه شدم که نهایتاً به دستگیری به وسیله شرکت اطلاعات سپاه به عنوان ضابط قضایی پرونده و حکم دستگیری از سوی قاضی دادسرای خاص امور اقتصادی روبه رو شدم.

اوایل سال 94 بود که عنوان گم شدن دکل 78 میلیون دلاری فورچونا رسانه ای شد و علی لاریجانی مدیر مجلس در نامه‌ای به مدیر کمیسیون انرژی مجلس دستور بررسی عنوان مفقود

در نهایت 16 مرداد سال 96، عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب پایتخت کشور عزیزمان ایران از صدور کیفرخواست جهت 6 نفر از متهمان پرونده دکل نفتی خبر داد و گفت: پرونده مذکور از جنبه پیگیری بسیار پیچیده است و دادسرای پایتخت کشور عزیزمان ایران جهت 6 متهم پرونده کیفرخواست صادر و از دادگاه درخواست محاکمه و مجازات آنها را کرده است.

همان موقع سید محمود علیزاده طباطبایی وکیل مدافع مهاجرانی و یکی دیگر از متهمان پرونده دکل نفتی گفت که نام مهاجرانی در بین متهمانی که جهت آنها کیفرخواست صادرشده، نیست و پرونده وی همچنان در دادسرا درحال پیگیری است.

16 مهر 95 علیزاده طباطبایی که پیشتر از ارسال نشدن پرونده مهاجرانی به دادگاه خبر داده بود، از کم کردن مبلغ وثیقه موکلش خبر داد و گفت: دادسرا پیشتر جهت موکلم 5 میلیارد تومان وثیقه صادر کرده بود که این رقم به 200 میلیون تومان کم کردن یافته است.

مهاجرانی از اتهامات در پرونده دکل نفتی تبرئه شد

تاکنون 11 جلسه پیگیری به پرونده موسوم به دکل نفتی گمشده در شعبه 1063 دادگاه خاص امور اقتصادی به ریاست قاضی فضلعلی برگزار شده است است و پرونده در مرحله اخذ آخرین دفاع از متهمان و وکلای آنها قرار دارد.

بر اساس اطلاعات واصله، محسن مهاجرانی که یکی از متهمان این پرونده به شمار می رفت ولی پرونده اش به دادگاه ارسال نشده بود، از سوی شعبه بازپرسی دادسرای خاص امور اقتصادی تبرئه و جهت وی قرار منع تعقیب صادر شده است است.

همچنین شکایت مهاجرانی از میرکاظمی بعد از مطرح شدن در دادسرا به هیات نظارت بر واکنش‌ها نمایندگان در مجلس نهم ارسال شد که هیات مذکور بیانات میرکاظمی را در جهت ایفای وظایف نمایندگی اش دانست و شکایت صورت گرفته را رد کرد.

در حال حاضر از 6 متهم پرونده دکل نفتی، سه متهم در کشور عزیزمان ایران و سه متهم دیگر نیز در خارج از کشور به سر می برند که یکی از آنها مدیرعامل یک شرکت اردنی و دو نفر دیگر، ایرانی هستند.

در این پرونده که پیشتر ارزش آن 78 میلیون دلار مطرح شده است بود، علاوه بر دکل نفتی، عنوان یک شناور نیز مطرح است که ارزش مالی پرونده یادشده را در مجموع به 121 میلیون دلار می رساند.

واژه های کلیدی: ایران | پرونده | ایرانی | اقتصادی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz