قرض كردن کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری

قرض كردن: کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی فعلا مسیرهای مذاکرات سیاسی و کمیسیون برجام را پی می‌گیریم / ظریف

محمد جواد ظریف با اشاره به سفرش به بروکسل گفت: مذاکرات کارشناسی ما با حضور اقای عراقچی در بروکسل شروع شده است و نشانه ان ارایه تضمین به کشور عزیزمان ایران جهت ب

فعلا مسیرهای مذاکرات سیاسی و کمیسیون برجام را پی می‌گیریم / ظریف

ظریف: فعلا مسیرهای مذاکرات سیاسی و کمیسیون برجام را پی می گیریم

عبارات مهم : ایران

محمد جواد ظریف با اشاره به سفرش به بروکسل گفت: مذاکرات کارشناسی ما با حضور اقای عراقچی در بروکسل شروع شده است و نشانه ان ارایه تضمین به کشور عزیزمان ایران جهت بهره مندی از مواهب برجام است.

به گزارش ایسنا، محمد جواد ظریف در جمع خبرنگاران ایرانی که وی را در این سفر همراهی می کنند اظهار کرد: اروپایی ها حوزه های مختلفی را مطرح کردند جهت همکاری و در ملاقات فردا شب با وزیران خارجه نتیجه کار را بررسی می کنیم. این شروع کار است و با یک جلسه نمی شود کار کرد و وقت کوتاه هست. معتقدیم باید شروع نیرومند داشته باشیم؛ بنابراین یک روند را امروز شروع کردیم تا ببینیم در این فاصله می توانیم به دیپلماسی وقت بدهیم یا خیر.

فعلا مسیرهای مذاکرات سیاسی و کمیسیون برجام را پی می‌گیریم / ظریف

وزیر امور خارجه کشورمان در پاسخ به پرسش ایسنا مبنی بر اینکه مذاکراتی با سه کشور اروپایی در چارچوب کمیسیون یکسان برجام انجام می شود یا مذاکراتی جداگانه هست، گفت: در ۲۰ اردیبهشت بنده نامه ای نوشتم به زن موگرینی و یک نامه هم به دبیرکل شرکت ملل متحد نوشتم که نامه به دبیرکل امروز (دوشنبه) منتشر می شود آیا که نامه ای در سطح مجمع عمومی و شورای امنیت شرکت ملل است و به عنوان سند در این شرکت ثبت می شود. این نامه ها مربوط به تخلفاتی بوده است که از سوی آمریکا در چارچوب برجام اتفاق افتاده است.

وی گفت: در نامه به زن موگرینی درخواست تشکیل کمیسیون یکسان شده است هست. بر اساس برجام، کمیسیون یکسان با یک جلسه مدیران سیاسی شروع می شود و در صورت ضرورت این جلسه در سطح وزیران خارجه تشکیل می شود؛ الان که برجام دیگر به شکل سابق نیست و تبدیل به ۱+۴ به علاوه کشور عزیزمان ایران و اتحادیه اروپا شده است هست، روند متفاوت است.

محمد جواد ظریف با اشاره به سفرش به بروکسل گفت: مذاکرات کارشناسی ما با حضور اقای عراقچی در بروکسل شروع شده است و نشانه ان ارایه تضمین به کشور عزیزمان ایران جهت ب

ظریف اظهار کرد: مذاکراتی که امروز در بروکسل در جریان است جدای از برجام نیست ولی در قالب کمیسیون یکسان هم نیست آیا که اگر این مذاکرات قرار بود در چارچوب کمیسیون یکسان برگزار شود باید هر پنج عضو توافق بدون حضور آمریکا در آن حاضر می شدند. ما به طور جداگانه با اتحادیه اروپا و وزرای خارجه سه کشور و قبل از آن با وزیران خارجه چین و روسیه به طور جداگانه مذاکره کردیم و ممکن است در آینده در صورت نیاز مذاکراتی در سطح وزیران خارجه پنج کشور (ایران، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان) تشکیل شود ولی فعلا یک مسیر موازی یعنی مذاکرات سیاسی و مسیر کمیسیون برجام را پی می گیریم.

رییس دستگاه دیپلماسی در ادامه در خصوص مذاکراتش با وزیر خارجه روسیه نیز گفت: در این مذاکرات پرسشها دوجانبه، منطقه، برجام و سوریه بحث شد. ما اکنون در عالی ترین شرایط روابط دوجانبه با روسیه هستیم و این روابط ادامه می یابد.

ظریف مواضع فدراسیون روسیه راجع به برجام را صریح بیان کرد و افزود: اعتقاد دارم همه اعضای برجام باید از مواهب توافق هسته ای بهره مند شوند. برجام یک دستاورد بزرگ دیپلماتیک بوده است و باید حفظ شود.

فعلا مسیرهای مذاکرات سیاسی و کمیسیون برجام را پی می‌گیریم / ظریف

وی ادامه داد: ما راجع به روش های حفظ برجام صحبت کردیم. ما با روسیه در این رابطه مشکلی نداریم ولی جهت اینکه بتوانیم مجموعه کشورها به خاص اعضای باقیمانده در برجام بدون مزاحمت با کشور عزیزمان ایران ارتباط داشته باشند باید راهکارهایی را به دست آوریم.

رییس دستگاه دیپلماسی گفت: ما کار کارشناسی و تبادل نظر با روسیه را ادامه می دهیم و بعد از مذاکرات با سه کشور اروپایی و زن موگرینی راجع به اینکه چگونه می توانیم یک کار یکسان را سامان دهیم به شکلی که این کار یکسان از سوی جامعه بین الملل مورد حمایت قرار گیرد با طرف های متفاوت صحبت می کنیم. در عین حال مذاکرات من با طرف روسی بسیار جزئی و موثر بود.

محمد جواد ظریف با اشاره به سفرش به بروکسل گفت: مذاکرات کارشناسی ما با حضور اقای عراقچی در بروکسل شروع شده است و نشانه ان ارایه تضمین به کشور عزیزمان ایران جهت ب

ظریف همچنین با اشاره به حضور سیدعباس عراقچی در بروکسل و انجام مذاکرات کارشناسی در رابطه با چگونگی ادامه برجام و گرفتن تضمین های مورد نیاز از سوی اروپایی ها، اظهار کرد: این مذاکرات با نشانه ارائه تضمین مورد نیاز به کشور عزیزمان ایران انجام می شود تا بتواند از منافع برجام به خاص منافع اقتصادی آن بهره مند شود. ما در این مذاکرات همچنین راجع به آن بخش هایی از تعهدات آمریکا که در دو سال و نیم گذشته ضعف هایی در اجرایش داشته است و به خاطر کارشکنی این کشور محقق نشده هست، با اروپایی ها صحبت می کنیم تا بتوانیم به گونه ای این موانع و ضعف ها را برطرف کنیم.

وی گفت: متاسفانه به خاطر کارها آمریکا و بی اعتمادی ایجاد شده است بسیاری از شرکت های اروپایی ودیگر شرکت ها در دنیا نتوانستند با کشور عزیزمان ایران وارد ارتباط و تعامل شوند.

فعلا مسیرهای مذاکرات سیاسی و کمیسیون برجام را پی می‌گیریم / ظریف

ظریف ادامه داد: اعتقاد دارم ما باید مذاکراتی را به طور نیرومند شروع کنیم و تضمین های کلی در این سفر ارائه شود و بعد از ارائه این تضمین ها همکاران ما در سطح کارشناسی شرح را بررسی خواهند کرد از این رو ما اکنون یک روند از مذاکرات را شروع می کنیم. آقای عراقچی در بروکسل نخستین دور مذاکرات را انجام دادند و گفت وگوهای زیاد در پیش است و ما هم روز سه شنبه به آنها می پیوندیم.

وی در رابطه با تحولات سوریه نیز اظهار کرد: با آقای لاوروف آخرین تحولات سوریه به خاص اقدام پرمخاطره آمریکا در انتقال سفارتش به قدس شریف و خطرات آن جهت جامعه بین الملل و منطقه و نیز کارها وسوسه برانگیز این رژیم در سوریه را مورد بررسی قرار دادیم ولی به طور کلی تمرکز ما در مذاکرات بر روی این بود که کشور عزیزمان ایران و روسیه چگونه می توانند به عنوان دو عضو از سه عضو روند آستانه همکاری ها را جهت کم کردن تنش و کمک های انسان دوستانه و نیز رسیدن به راه حل سیاسی زیاد کردن دهند.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد: امیدواریم دستیابی به راه حل سیاسی که روند آن را در مذاکرات سوچی و در جلسه بزرگ اطراف متفاوت سوری در سوچی شروع کردیم، با همکاری شرکت ملل متحد استمرار یابد.

وزیر امور خارجه کشورمان عصر روز دوشنبه به وقت محلی مسکو را به مقصد بروکسل ترک خواهد کرد.

واژه های کلیدی: ایران | روسیه | ایرانی | مذاکرات | کمیسیون | وزیر امور خارجه | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz