قرض كردن کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری

قرض كردن: کمیسیون تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری خبر سیاسی

گت بلاگز اخبار پزشکی داروی تازه ضد میگرن

تیمی از پژوهشگران مرکز تحقیقات سردرد دانشگاه توماس جفرسون ادعا می‌کنند که با همکاری بنیاد آمریکایی میگرن توانسته‌اند دارویی تهیه کنند که از بروز میگرن پیشگیری م

داروی تازه ضد میگرن

داروی تازه ضد میگرن

عبارات مهم : سردرد

تیمی از پژوهشگران مرکز تحقیقات سردرد دانشگاه توماس جفرسون ادعا می کنند که با همکاری بنیاد آمریکایی میگرن توانسته اند دارویی تهیه کنند که از بروز میگرن پیشگیری می کند. البته هنوز این دارو به وسیله مقامات رسمی تائید نشده است.

سینا پرس به نقل از واشنگتن پست نوشت:نتایج مطالعات اخیر در آمریکا نشان می دهد از هر هفت نفر، یک نفر دچار میگرن بوده و بااهمیت ترین علائم این بیماری مشمول بر اختلالات شدیدی است که با سردردهای ملایم یا شدید پی درپی همراه هست. این بیماری اغلب دارای علائمی در سیستم عصبی آتونومس هست. علائم همراه با این سردردها مشمول بر حالت تهوع، استفراغ، نور گریزی (افزایش حساسیت به نور) و صدا گریزی (افزایش حساسیت به صدا) هست. قابل ذکر است در این نوع سردردها، به طورکلی درد با اوج رفتن فعالیت بدنی زیاد کردن پیدا می کند.

بیش از یک سوم افراد مبتلابه سردردهای میگرنی پیش از حملات میگرنی نشانه های آن را دریافت می کنند که می تواند مشمول بر نوعی اختلالات گذرای دیداری، حسی، زبانی یا حرکتی باشد که معمولاً نشان می دهند سردرد به زودی شروع خواهد شد. به باور محققان دلایل بروز میگرن ترکیبی از عوامل محیطی و ژنتیکی هست. کنترل این سردردها دارای اهمیتی بسیار زیاد است لیکن میگرن به عنوان یکی از بیست بیماری ناتوان کننده در سطح جهانی آشنا شده است و اگرچه بعضی درمان ها جهت مواجهه با میگرن ارائه شده است است ولی با توجه به ناشناخته بودن عامل بروز این بیماری و احتمال ژنتیکی بودن آن، درمان میگرن سخت است.به تازگی و به طور رسمی در ایالات متحده آمریکا مؤثر بودن نوعی دارو جهت پیشگیری از بروز میگرن به اثبات رسیده و رسماً ثبت شده است است.

داروی تازه ضد میگرن

این مطالعات به وسیله بنیاد آمریکایی میگرن که یک شرکت غیرانتفاعی متعهد به تحقیق و حمایت از بیماران دارای میگرن هست، انجام شده است و در آن از خون افراد دارای این عارضه، نمونه برداری شده است هست. در این مطالعات پژوهشگران مرکز تحقیقات سردرد دانشگاه توماس جفر سن نیز حضورداشته و ادعا می شود داروئی کاملاً مؤثر جهت پیشگیری از میگرن ارائه شده است هست. این دارو هنوز مجوزهای مورد نیاز را جهت ورود به بازار اخذ نکرده و در صورت تائید مقامات ذی ربط، به داروخانه ها فرستاده خواهد شد.

تیمی از پژوهشگران مرکز تحقیقات سردرد دانشگاه توماس جفرسون ادعا می‌کنند که با همکاری بنیاد آمریکایی میگرن توانسته‌اند دارویی تهیه کنند که از بروز میگرن پیشگیری م

واژه های کلیدی: سردرد | میگرن | بیماری | مطالعات | پیشگیری | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz